KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

NECİP FAZIL

Necip Fazıl Kısakürek, ünlü türk şair, yazar ve fikir adamı. 1904 yılında istanbul'da doğmuş ve 1984 yılında yine istanbul'da ölmüştür. 2o yaşındayken yayınladığı "Kaldırımlar" adlı şiir kitabıyla tanınmıştır. İslamcı - muhafazakar çizgisiyle büyük şairler arasında yer almaktadır.

Necip Fazıl'ın, 1934 yılında Abdulhakim Arvasi ile tanışması hayatındaki en büyük dönüm noktasıdır. Böylece müslümanca yaşamaya adım atacaktır.
Bu durumu;"Tam otuz yıl saatim işlemiş, ben durmuşum,
Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurtmuşum." mısralarıyla anlatacaktır.

Büyük Doğu Hareketi'ni başlattığı Büyük Doğu dergisinde çıkan yazılarıyla İsmet Paşa ve tek parti yönetimine şiddetli bir muhalefet sürdürmesi sonucu hakkında açılan çok sayıda davada yüzlerce yıl hapsi istendi. Hayatı sürekli mahkemelerde ve zindanlarda geçmiş bir "dava adamı"dır. Dinsizlikle ve devrin dinsizleriyle  mücadele etmşitir."Güzel Allah’ım, senden ne gelecekse gelsin ;
Sen ki, rahmetinle de, kahrınla da güzelsin..." diyerek belalara sabr etmeyi bilmiştir.

Türk Edebiyatı Vakfı'nca 1980'de verilen beratla 'Sultan-üş Şuara' (Şairlerin Sultanı) unvanını kazanmış büyük şairdir.

Bütün şiirlerini "ÇİLE" adlı şiir kitabında toplamıştır.

Sakarya Türküsü, Zindandan Mehmet'e mektup, Kaldırımlar, Destan, Canım İstanbul, Bizim şarkımız gibi önemli şiirleri yıllardır genç nesillerin dimağında yerlerini almıştır.

Mekanı Cennet olsun...