KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

İLETİŞİM


Özel mesajlarınızı baytekiner@hotmail.com veya tekinerhoca@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

SİZDEN GELENLER


Zor zamanlarda bizi cesaretlendiren bir dost olarak hatıra defterimde hep var olacaksınız. Geleceğe dair umut dolu tavsiyelerinizi unutamam. Bu güne dek köprünün altından çok sular geçti. Bitmez zannettiğimiz lise yılları bitti, üniversite göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Derken biz Cahit Sıtkı'nın meşhur şiirindeki yaşlara eriştik. Zaman zaman dersi kaynatan, belki de haylazlığıyla sizi bunaltan öğrenciler -yani bizler-  memleketin dört bir yanına dağıldık. Üzerimizde emeğiniz büyük. Sizden hiç bir şey öğrenmesek de "nezaket ve saygının" hâlâ yaşadığını öğrendik. Emekleriniz için teşekkür ederiz....
                                                                                         A.S


***
Hocam hazırladığınız kaynaklar hem benim hem de öğrencilerimin çok işine yarıyor. Konu özetleri ve testler profesyonelce hazırlanmış. Böylece internet veya telefon üzerinden öğrencilere çalışma imkanı sunuyor. Emeğinize sağlık. Dökümanlarınızı ğrencilerimle paylaşsam EBA üzerinden ödev versem umarım bir sakıncası olmaz. Tekrar teşekkür ederim.
                                                                               Coğr. Öğrt. E. K. 

****
Muhterem Tekiner Hocam;
Yaşadığımız asrın tek düze eden, sıradanlaştıran, rahatsız etmemeyi esas ahlak diye telkin eden tamamen bireysel, nev-i şahsına köle etme gibi bir çabası var.
Basit sözlerle, sıradan tafraların ve tirit suyuna muhalif duruşlarla türbine edilmek istenen kahramanlıkların çağındayız.
Anlamadan anlatmak, fark etmeden çağırmak, idrakten yansımayan kelimelerle iddialar ortaya saçmak maalesef bu asrın ‘ukalalık, hastalığının nüks ediş biçimidir.
İnsanlara anlatacak bir şeyleri olan insanlar rahatsız olanlardır. Rahatsız, huzursuz, hatta diyebilirsiniz ki uyumsuz…
Bizim neslimiz doğu bloğunun yıkıldığı ve mütecavizlerin yaşamlarımızı dizay etmeyi öncü plan haline getirdikleri neslin ilk kopyalarıyız.
Her nesneye sirayet eden o saldırganlık, gerçek manası ile tek savunma kalemiz olan dindarlığımızıda kast etmektedir. Halbuki asrın muhalifleri gerçek dindarlardan çıkması gerekirken gerçekte onlarda batı bloğuna ve sadist kuramlarına maalesef feda edilmiştir.
Sistem müdafilerine en yakın olanlar en fazla tesir altında kalacakları zâhirdir.
Bu ülkede iyiler var, iman eden gerçek muhaliflerde var. Eğer bu kadarcık umut bile kalmamış olsa inanın kıyameti çağırmaya lüzum yok, o zaten kopmuştur, insanların eliyle yine insanların başına.
Sizleri memur kılınmak ve kredi kartları ile taksitlerin esiri haline getirilmesine karşı bir direnç koyması gereken kahramanlar olarak bildik.
Umarım köpürttüğünüz kelimeler umut verici hayatlarınızla pelesenk olur, birilerinin kahramanı olarak anılmayı hak edenlerden olursunuz.
Yarasına havanların merhem dövemediği kimseler Hakka varacak yolu kendi ufkunun arpacığına yerleştirmiş olanlar olacaktır.
Bu zaviyede bendenizin teklifi de kendiliğinden zuhur etmiş oldu ve sizin sızılı rahatınızı, rahatsızlığa teşvik, terğip edici hamlelerle öss neticesinden daha fazlasını insanlık için yapacak kahramanların önünüzde durduğunu/ yetiştirme vazifesi ile mühemmel olduğunuzu beyan etmiş olduk.
Adınızın başına ve sonuna bırakın başkaları ilaveler yapsın, yoksa sizin yaptıklarınız rütbe, o omuzlarında her kahramana yer bulan milletimin sinesinde açtığınız çığır ise taltif olacaktır, rütbeyi sandığa, taltif-i milleti ise ebediyete ve en son huzur-u Rahmâna şahit olarak çıkartırsınız…
Dosta lisanımız sürçmez, düşmana da her sözümüz af icap ettirir.
Her daim selam ve selamette olasınız…tekiner hocam...
                                                                                             İ. D.

***
Her sabah bizi şu sözlerle selamlardınız: "Gününüz aydın, geleceğiniz aydınlık; alnınız ak, istikbaliniz parlak olsun..."
Emekleriniz için çok teşekkürler...
                                                               Kış Üzümlerinden BİR'isi...

***
"Olmak cesaret ister." derdiniz. Hayat cesaretimizi kırıyor be hocam. Fakat her şeye rağmen ol'maya, ol'durmaya, zorlukla mücadeleye devam edeceğiz. 
                                                                                      M.İ.Y

***
Her zaman olduğu gibi gibi yine çok iyi bir iş çıkarmışsınız hocam.. Desteğini ve eleştirilerini beklerim demişsiniz. Sizi eleştireceğim tek konu Fenerbahçe hakkında düşündükleriniz olur heralde :) Rabbim açtığınız yolda yardımcınız olsun hocam.. 
                                                                                                             Ş. S.

***

s.a Hocam en çok zoruma giden de ne biliyor musunuz. Kafası En çok siyasete yatkın olan kişilerin , siyasetin önünden bile geçmemeleri.....................................
Bir garip Yunusluktan çok Arslan misali. Vesselam...
       M.D


***
Bir şiir gibiydi birlikteliğimiz. Zarif mısralarla başladı ve ansızın bitiverdi. Uzayacak zannettik uzamadı. Hayat böyle midir hep, güzel şeyler erken mi biter? Kısa bir zaman dilimi de olsa sizi tanımak güzeldi. 
                                                                             M.Ç

***
Ülkemin ihmal edilen bölgesinden selam olsun. Burada güneş erken doğup batar, fakat burada yaşayan bizler güneşin aksine çok gerilerde kaldık. Okullar eski, öğretmen az, tahtalar kırık, kitaplar yok. Sizinle internet üzerinden yazıştığımızda içimdeki umudu her daim yeşertmeye çalıştınız. Artık üniversiteliyim. Bu dünyada sesime kulak veren biri varmış, teşekkür ederim...
                                                                        Van'dan E.D  
***
Hocam size minnettarız. Çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun...
                                                               S.S
***
Hocam coğrafya dökümanlarınızı çok beğendim. Elinize emeğinize sağlık. Dökümanlarınızı öğrencilerime de göndermek istiyorum. Saygılarımla...
                                                              Elif