KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

TELEVİZYONU KAPAT, HAYATI AÇ!

TURN OFF TV, TURN ON LİFE


Nisan ayı haftaları arasında, "Televizyonu Karartma Haftası" var. Dünyada televizyonun tuzağına ilk olarak ve en yaygın biçimde düşen Amerikalılardır. Şimdi bu tuzaktan kurtulmayı amaçlayan eylemlerin öncülüğünü yapıyorlar. Bu eylemlerden en dikkat çekici ve en yaygın olanı ise “TV-Turnoff Week,” yani “TV Kapatma Haftası.

Bu eylemin temel amacı insanların televizyon karşısında harcadıkları zamanı azaltmak ve onları gerçek hayata çekmek için insanlara şu mesajı aktarıyorlar: “Sadece bir haftalığına televizyonunu kapat; sonra gör bak neler olacak!”

 TV Kapatma Haftası ilk olarak 1995 yılında kutlanmaya başlandı. Türkiye’de de Nisan ayının son haftasında kutlanıyor. TV-Turnoff Network’ün çok çarpıcı bir sloganı var:  Turn off TV - Turn on Life!” Yani,  “Televizyonun düğmesini kapat, hayatın düğmesini aç!” ve slogan şöyle devam ediyor:

"Do you know we are ruled by T.V." (Televizyon tarafından yönetildiğimizi biliyor musunuz?)Yorumlar - Yorum Yaz