KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

İYİ MÜSLÜMAN

KÜFÜR ve nifak dünyası nasıl Müslüman istiyor, onların “iyi Müslümanı”nın özellikleri nelerdir?

Light ılımlı olacak… Musalli olmayacak, musalla Müslümanı olacak, hayatında alnı secdeye varmayacak, öldüğünde cenazesi musalla taşına konacak… Cihad yapmayacak, cihada karşı olacak… Din ve dünyayı birbirinden ayırmış olacak… Din onun için sadece bir vicdan işi olacak… Din ile Şeriatı ayırıp Şeriatsız bir Müslüman olacak… Şer’î tesettürlü olmayacak, olacaksa şeytanî tesettürlü olacak, hiç tesettürlü olmaması tercih edilir…

Onların iyi Müslümanı İslamı laikleştirmeli, din ile dünyayı, din ile devleti kesin şekilde ayırmalıdır.

Dini yüzeysel şekilde İslam olabilir ama medeniyeti Batı medeniyeti olmalı, Batılılar gibi yaşamalı, düşünmeli, davranmalı, onlar sıçan deliğine girse o da peşlerinden girmelidir.

Sadece Cuma namazına gitmesinde fazla bir sakınca yoktur.

Onlara göre iyi Müslüman ilmihalini bilmeyen Müslümandır.

Onların iyi Müslümanı Kur’an okuyabilir ama Kur’anın emir ve yasaklarını hayata uygularsa “iyi” olma sınırı aşmış olur.

Kur’anın üç yüz muhkem ayetini emrini yasağını öğüdünü tarihsel kabul eden, günümüzde geçerli olmadığını iddia eden Fazlurrahmancılar, kafirlerin ve münafıkların iyi Müslümanlarıdır.

Müslümanın “iyisi” birbiriyle çekişen tepişen tartışan iman kardeşine düşmanlık eden hizip fırka cemaat parça holiganları, militanları, fanatikleridir.

Onların iyi Müslümanında Ümmet birliği ve râşid bir İmam’a itaat ve biat şuuru yoktur.

Fransızların bir “Bon negre” tabiri vardır, iyi zenci demektir. 19’uncu ve 20’nci asırlarda sömürge devletine itaat eden, onu hiç üzmeyen uysal ve evcil yerli mânasına gelir. İşte zamanımızda da bon Musulman istiyorlar.

Anarşist, nihilist gazeteleri İslam Peygamberine saldırsın, onların bon Musulmanları bunu fikir ve ifada hürriyeti içinde mütalaa etsin istiyorlar.

İyi Müslüman isterken samimi midirler? Hiç sanmam. Onlar için Müslümanın dindarı da dindar olmayanı da, iyisi de kötüsü (onlara göre iyisi) de kötüdür. Şimdilik taqiyye yapıyorlar.

Peki gerçekten dindar iyi Müslüman kimdir?.. Onu da özetleyeyim: Kur’ana, Sünnete, icma-i Ümmete sımsıkı bağlı olan; Kur’anın yap dediklerini yapan, yapma dediklerinden uzak duran, ilahî öğütleri tutan; Peygamberi (Salat ve selam olsun ona) dünya hayatında en güzel örnek ve model bilip onun yolundan ve izinden gidip Sünnetini hayata uygulayan; beş vakit namazı dosdoğru kılan, zekatını dosdoğru veren, nefsiyle ve küffarla cihad yapan, ahlakı ve karakteri çok yüksek olan, kendisindeki fazilet ve meziyetleri düşmanları bile kabul, tasdik ve teslim eden; ırkları dilleri renkleri ne olursa olsun bütün mü’minleri kardeş bilip onları seven; kendisinde Ümmet birliği ve râşid İmama biat ve itaat şuuru olan, büyük günahları açıkta açıkça küstahça işlemeyen kimsedir.

Her Müslüman, kafir ve münafıkların istediği gibi Müslüman olmaktan çekinmeli ve korkmalı; Allahın, Resulünün, din büyüklerinin tarif ettiği gibi iyi Müslüman olmaya çalışmalıdır. Onların iyi Müslümanı Cennete zor girer…

Mehmet Şevket Eygi 2 Şubat 2015 Milli Gazete 


Yorumlar - Yorum Yaz