KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

MUHSİN BAŞKAN

Muhsin Yazıcıoğlu nam-ı diğer MUHSİN BAŞKAN...

 1954 yılında Sivas’ın Sarkışla ilçesinde doğmuştur..Daha sonrasında Üniversite eğitimini almak üzere Ankara’ya taşındıktan hemen ardından Ülkü Ocakları Genel Merkezinde görev aldı.Sonrasında zamanla Ülkü Ocakları Yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel başkanlığı yaptı.Muhsin Yazıcıoğlu 1978 yılında kurulan Ülkücü Gençlik Genel Başkan’ı ve kurucusu olmuştur.

O dönemlerde yaşanan Bahçelievler olayında ve Kahramanmaraş katlimalarında hakkında çıkan kararla yargılandı.Uzun süre hücrede kaldı,hapiste kaldı hepsinde de suçsuz olduğu anlaşıldı ve beraat etti.Yattığı 7.5 yılın 5,5 yılını tek odalı hücrede kaldı kalan 2 yılını da Mamak cezaevinde yere yattı.Bu arada şiir le de ilgilenen Muhsin Yazıcıoğlu hapiste "üşüyorum" adlı şiirini yazdı.

 Ancak, 25 Mart 2009 tarihinde Helikopter’le Kahramanmaraş mitinginden dönerken Yozgat’taki mitingine gitmekte olan Yazıcıoğlu helikopterin düşürülmesi sonucu şehit edildi.

28 Şubat döneminde "namlusunu milletine çeviren bir orduya selam durmam" diyerek darbecilerin karşısında tek başına durabilecek kadar cesur ve yiğit bir adamdı.

Hayatını Müslüman Türk'ün istikbali için adamış, bu uğurda çileler çekmiş, cezaevlerinde yatmış, büyük lider ve dava adamı idi.

Allah ondan razı olsun...