KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

MİCROSOFT VE İŞSİZ TEMİZLİKÇİ

MİCROSOFT VE İŞSİZ TEMİZLİKÇİ
 İşsizin biri, temizlik işleri için Microsoft’a başvurur. İnsan Kaynakları, bir ön görüşmenin ardından test yaparlar ve "işe
alındın, e-mail adresini ver, sana başvuru formunu gönderelim,  aynı zamanda, işe başlamak için geleceğin günü bildirelim" derler. 
 
Adam çaresiz, bilgisayarının ve
dolayısıyla e-mail adresinin olmadığını söyler. İnsan Kaynaklarından, “onun adına üzüldüklerini,  fakat e-mail'i yoksa kendisinin de var olmadığını ve kendisi de olmadığı için ise alınamayacağını söylerler.
 
Adam umutsuzca, ne yapacağını bilmeden,
cebinde sadece 10$ ile çıkar.   Ve bir markete girerek 10 kiloluk bir kasa domates alır. Kapı kapı dolaşarak, 2 saat içersinde sermayesini ikiye katlar.  İşlemi birkaç kez daha tekrar eder ve aksam eve döndüğünde 60$'i vardır.  Ve bu şekilde yasayabileceğini anlar, her sabah erkenden evinden çıkar ve aksam geç saatlere kadar çalışır, ve her gün parasını üçe, dörde katlar. Az bir zaman sonra, bir el arabası alır, bunu bir kamyonla değiştirir ve bir süre sonra artik, birçok araçtan oluşan bir nakliye şirketi sahibidir.   5 sene geçer, adamımız Birleşik Devletlerin en büyük gıda nakliye şirketlerinden bir tanesinin sahibidir artik. Artık ailesini ve geleceğini düşünmektedir ve hayat sigortası yaptırmaya karar
verir.  Bir sigorta şirketini arar, kendine uygun bir plan seçer ve konuşma biterken, sigortacı, teklifi gönderebilmek için adamın e-mail adresini ister. Adam e-mail 'inin olmadığını söyler. 
 "Şaşırtıcı, der sigortacı, e-mail'iniz yok ve bu hanedanlığı kurabildiniz, düşünün, ya bir de e-mail adresiniz olsaydı ne olurdunuz?" 
 Adam düşünür ve su cevabi verir: -
Microsoft'ta  temizlikçi olurdum!!  
 Bu hikâyeden alınacak dersler :

  1- Internet ve bilgisayar,
hayatinin tek çözümü değildir.
  2- Eğer Microsoft'ta temizlikçi olmak
istiyorsan e-mail adresi edinin.
  3- Eğer e-mail'in yoksa ve çok
çalışıyorsan, zengin olabilirsin.