KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

ANA SAYFA


Ekmek gibi kutsal, su gibi aziz kardeşim Ayşe, Fatma, Merve, Mehmet, Muhammet...
 
İnsan bir şeye gerçekten inanmayagörsün! Suları yukarı akıtır, dünyayı tersine çevirir, bir eliyle tankları durdurur. İnanmış ve adanmışların başaramayacağı hiçbir şey yoktur çünkü. Denilmiştir ki; "Yeryüzündeki en güçlü silah ateşlenmiş insan ruhudur."

Büyük bir iş yapmak için dünyaya geldiğine inananlar kendi varlıklarına ihanet etmezler, edemezler, etmemeliler. Köle olarak komşu kabileye satılan Cengiz adlı bir çocuk gün gelir bütün Moğolistan’ı birleştirir; yeryüzünün gelmiş geçmiş en büyük kara imparatorluğunu kurar. Gemilerin karadan da yürüyebileceğine inanan Mehmetlerden biri “FATİH” olur. 

"İnsan için iki önemli gün vardır. Birincisi doğduğu gün, ikincisi niçin doğduğunu öğrendiği gündür..." 

Nasihat edecek değilim. Fakat ulaşmak istediğin menzil ile gittiğin yol birbirini desteklemiyorsa hedefine hiç bir zaman varamazsın, bunu bil istedim! Bütün yollar senin için yürünebilir olmuşsa kaybolmuşsun demektir, genç dostum!

İsterim ki modern çağda kaybolma, isterim ki kaybetme! Hâlâ vakit varken yani son ders zili henüz çalmamışken oku, düşün, öğren. Kendini yetiştir, aydınlan ve aydınlat. Unutma ki güneşi yüreğinde taşıyan gittiği yere baharını götürür.

Yüreğin hâr, vardığın yer bahar olsun...