KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

ZAYIF KARAKTERLİ İNSANLARIN ÖZELLİKLERİZAYIF KARAKTERLİ İNSANLARIN ÖZELLİKLERİ

1. Depresifler: Her durumda negatiftirler. Kırılgan ve incinmişlerdir. “Ben ne yaptım da bana bunu yaptılar.” Diye düşünürler.

2. Minibüsçüler: “Vur hançeri sineme, bırak yaram kanasın. Fazla inme derine, çünkü orada sen varsın.” “Gönlünde yer yoksa fark etmez güzelim. Ben ayakta da giderim.” “Hasretinden ne lastikler eskittim.” Derler.

3. Komplo Teorisyenleri: Engelleri aşmak yerine o engeli kimin koyduğunu bulma peşindedirler. Kendilerine dönüp bakmazlar. Onlara göre tek suçlu “Amerika’dır.

4. Kısmetçiler: Başarısızlıklarını kader, kısmete bağlarlar. Her şey olacağına varır, başa gelen çekilir, kısmetinde varsa ayağına gelir, derler.

5. Güzin Ablacılar: Sürekli kendilerini acındırırlar. Bir kahraman ya da kurtarıcı ararlar. Gariban kredisi kullanırlar.

6. Arabeskçiler: İstediklerini alamayınca küsüp mızmızlaşırlar. Kendilerini dünyaya kapatırlar. “Ben insan değil miyim”, “Beterin beteri var, haline şükret dostum” diye şarkılar söylerler.


NOT: Dünyayı değiştiremezsiniz fakat kendi dünyanızı değiştirebilirsiniz. İnsan aslında kendi dünyasında yaşamıyor mu?