KATEGORİ
Kıymetli Dostlarım,
"GELİŞİ GÜZEL ZAMANLAR" yoğun bir çalışmanın ardından nihayet çıktı. Seçkin kitapçılarda; D&R, idefix, kitapyurdu, ÖTÜKEN gibi internet mağazalarında sizleri bekliyor. "Denize atılan bir şişe her kitap. Asırlar kumsalda oynayan birer çocuk. İçine gönlünü boşalttığın şişeyi belki açarlar, belki açmazlar..."
Cemil MERİÇ

OKUL HAYATI - HAYAT OKULU


OKUL HAYATI ile HAYAT OKULU aras
ındaki 10 FARK

1. Okul hayatında sınavlar önceden haber verilerek yapılır. Hayat Okulunda ise her an sınav vardır.

2. Okul hayatında Soruları doğru cevap vermeniz beklenir. Hayat okulunda ise sizden beklenen yapabilmenizdir.

3. Okul hayatında anlatılmayan konudan soru sorulmaz. Hayat okulunda ise hangi konudan soru çıkacağını asla tahmin edemezsiniz.

4. Okul hayatında başarısız olduğunuzda en fazla sınıfta kalırsınız. Hayat okulunda başarısızlığınızda başladığınız noktaya geri dönebilirsiniz.

5. Okul hayatında önce dersi öğrenip sonra sınava girersiniz. Hayat okulunda ise önce sınava çekilir, sonra öğrenirsiniz.

6. Okul hayatında dört yanlış bir doğruyu götürür. Hayat okulunda ise bir yanlış bütün doğruları götürebilir.

7. Okul hayatında sınavda kopya çekmek, sağa sola bakmak, kitap açmak yasaktır. Hayat okulunda ise kopya çekebilir, kitap açabilir, çevrenizdekilere sorular sorabilirsiniz. Ancak buna rağmen, hayat okulunda başarı daha düşüktür.

8. Okul hayatında aldığınız not yüzünüze söylenir. Hayat okulunda ise notunuz arkanızdan dedikodu yoluyla belirlenir. Kaç puan aldığınızı belki de hiç bilemezsiniz.

9. Okul hayatında tatil günleri vardır. Hayat okulunda ise her gün eğitim görürsünüz.

10. Okul hayatında mezun olmak için uğraşırsınız. Hayat okulunda ise okulda kalmak için çabalarsınız.